Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama, Kombi Bakımı, Kombi Servisi, Kombi Onarımı, Kombi Arızası, Kombi Tamiri

Petek Temizleme

Petek temizleme tesisatçıları genel olarak aynı yöntemler ile kalorifer peteklerinizin temizlenmesini sağlar. Bu işlemler endişe duyularak işlemler değildir çünkü teknolojinin gelişmesi ile petek temizliği tesisat şirketleri ve tesisatçıları da gelişmiştir. Artık dakikalar süren kısa işlemlerle pratik olarak petek temizliği yapılmaktadır.

10 yıllık servis birikimimiz ile sizlere hangi hizmeti nasıl vermek gerektiğini biliyoruz. Servis sektörünün klasik yaklaşımları dışında, yenilikçi, aktif, en uygun çözümleri en ekonomik fiyatlar ile hizmetinize sunuyoruz.

Firmamız petek temizliği, petek temizleme servisi, kombi peteği bakım onarım hizmetlerini en kaliteli en hızlı şekilde isteklerinize uygun şekilde yapmayı görev edinmiştir.

En kolay ısınma yollarından bir tanesi olan kalorifer kurulumunun dikkat edilmesi gereken nokta petek temizliğidir. Petek temizliğinin düzgün bir biçimde yapılmaması durumunda kalorifer sisteminden tam verim alınacağının düşünülmemesi gerekmektedir. Bu petek temizliği sırasında kişilerin uzman ekiplerden destek almaları gerekmektedir.

Petek temizliği sistemi sayesinde çok kısa bir süre içerisinde petek temizliği yaptırma imkanını sağlayabilirsiniz. Petek temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken noktaların hepsinden haberdar olan bu ekip dairenizde sorunsuz bir biçimde petek temizliği yapılmasına olanak sağlamaktadır. Petek temizliği ekipleri vasıtası ile yapılan temizlik işlemi ile verimin artırılması mümkündür. Temizlik işlemleri dışında da verim artırımı yapmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Petek kullanımı sırasında tam verim alınması için yapılması gereken noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Belirli süreler ile petekler içerisinde bulunan havanın dışarı çıkarılması
  • Ev dekorasyonu içerisinde kullanılan perdelerin mutlak suret ile peteklerin üzerini örtmemesi gerekmektedir
  • Kalorifer konusunda verimli kullanımı amaçlayan kişilerin mutlak suretle reglaj ayarları konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Petek temizliği ekipleri tarafından bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

PETEK TEMİZLEME MAKİNESİ

Geçmiş senelerde petek temizliği hortumlar vasıtası ile taşınan su yardımı ile yapılmaktaydı hortumlar tarafından kaloriferin içerisine gönderilen suyun yeterince güçlü olmadığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizliği ekipler bu geleneksel ve geçmişte kalmış olan yöntemi çoktan bir kenara bırakmıştır. Petek temizleme makinesi yardımı ile işlemleri halleden bu ekibin temizlediği bütün ısıtma sistemlerinin çok kısa bir süre içerisinde verimliliklerini kısa bir süre içerisinde artırdığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizleme makinesi kaloriferin bağlantı yerine monte edilir bu işlemden sonra monte edilen yerden şiddetli ve tazyikli bir biçimde su akımı başlar. Bu su akımı sayesinde temizleme kimyasalı vasıtası ile toz haline getirilmiş olan pisliklerin petek içerisinden tam manası ile temizlenmesi için ilk adımın atılmış olması sağlanır. Petek Temizliği ekipleri bu işlemin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması için gerekli olan bütün adımları atmaktadır.

PETEK BAKIMI

Temizlik işlemleri kadar bu işlemler sonrasında ortaya çıkarılan bakım aşamaları da çok önemlidir. Asıl verimin sağlandığı noktalar bunlardır. Kaloriferin ayarını hızlı bir biçimde düşürmek ve hızlı bir biçimde yükseltmek kaloriferin iç yapısını zedeleyici bir yapıya sahiptir. Petek temizliği yetkilileri size bu konular hakkında net bir biçimde bilgi verecektir. Peteklerin mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde temizlenmesini sağlamak için zararlı kimyasallar kullanmaktan da kaçınmak gerekmektedir. Bu tür kimyasallar direkt olarak peteğin yapısını olumsuz yönde etkileyecektir.

Petek Temizliği Sırasında Duvarlar Kırılır Mı?

Hayır, petek temizleme işlemi boyunca duvarlarınız ya da borularınız zarar görmeyecektir. İlk olarak size petek temizliğinin ve bakımının nasıl yapıldığını anlatalım.

Peteklerinizin yanmadığını veya tam olarak ısınmadığını fark ettiniz ve petek temizliği şirketleri ile iletişime geçerek petek temizliği hizmeti veren bir su tesisatçısı göndermelerini istediniz. Kirli olan petekleri belirledikten sonra içlerindeki kirli suların bazı cihazlar ile etrafı kirletmemeye dikkat ederek boşaltılmasını sağlar. Kalorifer petekleriniz kirli sulardan arındırıldıktan sonra içlerinde kalabilecek kirler nedeniyle iyice temizlenir. Bu temizlik işlemi kimyasal malzemeler içeren bazı temizleyiciler ile yapılır. Burada önemli olan bu kimyasalların miktarının ayarlanmasıdır. Eğer fazla kullanılırsa kalorifer petekleriniz zarar görebilir. Kimyasallar ile radyatörler de kirlerden arındırıldıktan sonra tekrar temiz su eklenerek kalorifer peteğiniz petek temizliği hizmeti veren su tesisatçıları tarafından güzelce kapatılır. Bu şekilde duvarlarınız ve borularınız zarar görmeden petek temizliğiniz gerçekleşmiş olur.

PETEK TEMİZLEME

Tesisat sektörü içinde pek çok kategori ve bu kategorilere göre de pek çok şirket vardır. İstanbul geneline baktığımızda evlerinizdeki tesisat işleri ile ilgilenen onlarca şirket olduğunu görebiliriz. Burada önemli olan yaşadığınız semte de hizmet eden güvenilir bir şirket bulmaktır.

Petek temizleme halkının kolayca yararlanabilmesi için güvenilir şirketlere sahip olan bir tesisat koludur.Petek temizliği için hizmet veren şirketler genel olarak bazı kalorifer sorunlarınız ve bunlara paralel olarak gelişen sorunlarınızın ardından sizlere hizmet verir.

Peteklerin Kirlendiği Nasıl Anlaşılır?

Peteklerin kirlenmesi pek çok soruna yol açacağı için önemli bir durumdur. Peteklerinizi ilkbahar ve yaz aylarında kullanmadığınız için pencerelerden ya da kapılardan gelen tozlarla kolaylıkla kirlenirler. Ayrıca kalorifer petekleri boşluklu yapılara sahip olduğu için kirlenmeleri de çok kolaydır.

Petekleriniz yanmaya başladığında bazı kısımları soğuk kalıyorsa ya da evde hiç yanmayan petekler varsa mutlaka petek temizliği şirketlerinden biri ile iletişime geçerek petek bakımı ve temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği kolay bir işlem olduğu için korkmadan en kısa sürede temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Peteklerin kirlendiğini anlamanın bir diğer yolu ise evde ekstra bir kullanım olmadığı halde artan elektrik ve doğalgaz faturalarıdır. Eğer kullandığınızdan daha fazla fatura ödediğinizi düşünüyor iseniz mutlaka petek temizliği tesisatçıları ile iletişime geçerek peteklerinizin kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.